Historie

Historie kapely jako takové se dá přibližně datovat do 11.9.2009 (první zkouška), avšak tomu předcházelo mnoho událostí úzce s kapelou spjatých.

 

-2007-

V tomto roce vznikla myšlenka na založení rockové kapely. Pocházela z hlav Petra a Míry, poté, co dva nezkušení zelenáči shlédli film Ro(c)k Podvraťáků. Petr si na to v červnu pořizuje svoji první španělku. Jako samouk se učí základy, Míra se postupně učí od něj a po Vánocích drnčej struny na obou stranách.

 

-2008-

Stále tu máme jen myšlenku a dva nezkušené zelenáče, kteří se neustále perou se svými španělkami. Teprve další červen přinesl tak vytouženou elektriku. Během léta poznávají posledního člena kapely – bubeníka Honzu. Také vzniká během soustředění sboru Svítání, ve kterém se všichni poznali, název kapely – „Kobylinec“, který nahradil starší „Black Riders“. V září si Míra pořizuje baskytaru a společně s Petrem nastupují do umělecké školy.

 

-2009-

Na jaře se zatím bez Honzy dávají Petr s Mírou trochu více dohromady a za pomoci počítače a automatického bubeníka nahrávají svoje první písničky – covery: „Jasná zpráva“ od Olympiců, „Hlupák Váhá“ od Katapultů, „Californication“ od Red Hot Chilli Peppers. V létě složí první autorskou skladbu – „Černá kočka“, která je poprvé prezentována u táboráku a s velkým ohlasem. Září je doba, kdy definitivně vzniká kapela Kobylinec v sestavě: Míra – basa, zpěv; Petr – kytara, zpěv; Honza – bicí, zpěv. Kluci začali spolu pilně cvičit v jedné nepoužívané prádelně. O Vánocích pořádají první soukromý koncert ve zkušebně, kde hrají převážně převzaté české věci. Tam je fanoušci utvrdili o tom, že stojí za to pokračovat.

 

-2010-

Během jara kapela podniká benefiční koncert v ZŠ Jílovské na podporu Haiti, na němž představuje své dvě nové skladby. Píší se další a další, kapela cvičí, fotí své promo fotky, zakládá profil na Bandzone.cz a dalších portálech. V červnu pak podniká svůj první koncert na klubové scéně v JET klubu společně s Pilot Study a Snowball, který se mimořádně povedl, o čemž svědčí i velká návštěvnost (kolem 60 lidí), dále pak podstupuje vystoupení před odbornou porotou Skutečné ligy 2010, přičemž získává 19.75 bodů (předběhli tak půlku přihlášených kapel). Během prázdnin se konají koncerty po pražských klubech a kluci se snaží co nejvíce vyhrát před lidmi. Na konci prázdnin dělají předskokany známé jihočeské formaci Paradoxy v Přeštěnicích. Na podzim pak podniká kapela několik koncertů, důležitým faktem však je, že po éře elektrických bicích si Honza konečně pořizuje bubny akustické a kapela se z prádelny na Spořilově stěhuje na Barrandov. Na Vánočním koncertě pak kluci odehrají repertoár čítající skoro dvě hodiny.

 

-2011-

Kapela hned zkraje roku začíná aktivně koncertovat. Zároveň kluci začínají v únoru natáčet ve studiu Kappka své 1. EP „Čas hlídám“. To bylo pokřtěno v dubnu v „domácím“ klubu Globus, kam na kluky přišlo bezmála 70 lidí a opět to kapelu nakoplo kupředu. Do konce školního roku pak odehrávají koncerty po pražských klubech a hospodách či opět po boku Paradoxů ve středních Čechách. O prázdninách si kapela dává „uměleckou pauzu“, nekoncertuje a pracuje na materiálu. Na podzim se opět vrhají na pódia. V listopadu je pokřtěn dvoupísňový singl „Léto bez hranic“. Na závěr roku se koná tradiční Vánoční koncert, tento rok pojmenovaný Rockové Vánoce, opět po boku kapely Magnetikum.

 

-2012-

Kapela začíná od počátku roku pracovat na nové nahrávce, plánuje se EP. Kluci odehrají pouze pár koncertů i z důvodu Petrovy maturity. V únoru nahrávají a vydávají singl „Konkrétně abstraktní“, první kousek z budoucí nové placky. Ještě ve školním roce hrají ve známějších pražských klubech jako je Vagon či Rock Café. Vychází singl „Škola“. Na podzim pak vyhrávají první ročník soutěže kapel Kašhe, účastní se i Skutečné ligy, kde končí v druhém kole s krásným 28. místem z cca 180 kapel. Rok velmi zdárně končí tradičně 21. prosince na Rockových Vánocích, kde bylo pokřtěno zcela nové EP „Bylo nebylo“.

 

-2013-

Kapela úspěšně pokračuje v činnosti – koncerty po Praze (například na pražských maratonech) i mimo (Brandýs, Chotýš, Plzeň, Trutnov, jižní Čechy), jak elektricky, tak akusticky, klubové i festivalové koncerty. Natočen první videoklip na singl „Holka blonďatá“, který se drží 6 týdnů v hitparádě rádia RockZone. Dále zazněly písničky kapely na rádiu Beat (v soutěži Naděje Beatu, 6. místo) a v hitparádě rádia SoundWave. Rok končí tradičně již 5. pokračováním Rockových Vánoc.

 

-2014-

Koncertní nasazení kapely tento rok trochu oslabila z důvodu většího časového vytížení členů v jiných oblastech, i tak kapela objela další kus republiky (Plzeň, Jablonec n. Nisou, Česká Lípa). Převažovaly ale koncerty v Praze. Opět účast v soutěži Skutečná Liga, tentokrát v Playoff opravdu těsně pod čarou. V červnu nový singl „Jen tak si lítám“, který se od září držel úspěšně 8 týdnů na rádiu Rockzone. Velká obnova repertoáru nakonec vedla i k vydání první velké desky „Máme rádi banány“, která byla pokřtěná a vydaná v prosinci na Rockových Vánocích. Unikátní je i tím, že kapela uvolnila celou desku zdarma ke stažení na internetu.

 

-2015-

Kapela prochází velkými změnami – během jara přichází do kapely posila v podobě baskytaristy Kuby a klávesistky Elišky, Míra se tak nadále drží pouze mikrofonu. Kapela se až do léta v podstatě sehrává a odehraje jen pár koncertů. Kromě „soundu“ kapely se oficiálně v červenci mění název kapely na „Je na malinách“. Fotí se nové promo fotky, vytváří se nové webové stránky a vzniká první singl kapely s novým jménem – „Vzdálená“. V listopadu po vzájemné dohodě odchází Kuba a jeho místo obsazuje Hans, se kterým proběhnou poslední dva koncerty v roce.

 

-2016-

Kapela pracuje na rozšíření repertoáru a nové nahrávce, dává do kupy koncertní setlist. Objevuje se na Žižkovské Noci 2016, největším klubovém festivalu v Praze. Vzniká singl „Za obzor“. Kromě pražských koncertů se kapela objeví i na pódiu v Jablonci n. Nisou a Nymburce. Díky velké vytíženosti bohužel v druhé půli roku opouští Hans kapelu a na jeho místo přichází Honzův bratr Márty. Kromě toho je také kapela nucena se vystěhovat ze své dlouholeté zkušebny na Barrandově, naštěstí náhrada v podobě sklepních prostor v pražských Jinonicích se naskytne záhy a kapela se tak usídluje v jejím novém teritoriu.

 

-2017-

Kvůli dalším povinnostem členů kapela odehrává poměrně malý počet koncertů a také pouze v Praze. Na jaře však i přes to vzniká nový singl „Dokud slunce svítí“, který kromě rotace na rádiu Rockzone (kde se umístil v jednom ze soutěžních týdnů dokonce na první příčce České desítky) a je historicky první skladbou umístěnou na službu Spotify, Deezer a další moderní kanály pro streaming hudby. Bohužel, po vzájemné dohodě odchází na podzim kvůli neshodám v hudebním žánru basák Márty, naštěstí záhy ho nahrazuje nadějný Adam Ročárek.

 

-2018-

Pro kapelu poměrně revoluční rok. Z jara vystupuje po letech na festivale Vítání jara pořadaným kamarádem Kubou Březinou z kapel Rozhuda a Klokain. Právě společně s kapelou Klokain a dále pak Magnetikum, Jokers a MamaHotel uspořádají velký koncert/festival/přehlídku v divadle Dobeška, kde zároveň pokřtí unikátní EP, na kterém participují výše uvedené spřízněné kapely svými singly. I díky poměrné unikátnosti tohoto projektu pak EP pokřtil sám velký guru klubové scény – Majkláč. Personální změny se však nevyhnou ani tomuto roku – tentokrát odchází z kapely Eliška. Místo ní přichází do kapely hned dvojitá posila v podobě Járy – klávesáka – a Verči – saxofonistky. Kapela tak opět trochu mění sound a začíná makat na nových věcech.