Čajů Fest 2020 – výprava Malin za dobrodružstvím

Tak jsme se zase po delší době vypravili na koncert mimo Prahu. Byl to nezapomenutelný zážitek. Tentokrát jsme hráli na Čajů festu v Ústí nad Labem. Až na spálenou převodovku (vzpomínáme na kopcovitý severský terén), proběhla cesta hladce. Hned po příjezdu do areálu Rozhlasu Sever, kde se akce konala, jsme ochutnali místní speciality jako řepový burger či nealkoholickou alkolimonádu (s 0,5 % obsahu alkoholu) a za poslechu kapely Jahtec Jammin‘ Jam (název je odvozen od Žatce, odkud kapela pochází), jsme se začali připravovat na své vystoupení.

Už před koncertem jsme avizovali novou píseň Věra a těšili jsme se, že právě v Ústí bude mít svoji premiéru. Najednou se ale spustila průtrž mračen a po chvíli už se návštěvníci mačkali pod přilehlými altány jeden vedle druhého. Nevzdávali jsme to, na podiu jsme se nachystali, byli jsme odhodláni déšť přehlušit a přinejlepším ho i odehnat.

Po prvních tónech technika vypověděla službu. Mikrofony nefungovaly a v playlistu jsme neměli zrovna instrumentální skladby. Naše instrumentální snahy nakonec mikrofony za přispění zvukařského umu stagnující mikrofony oživily a koncert mohl začít. Ale ne nadlouho. Liják naneštěstí zesílil a my byli po pár písních nuceni promočené podium opustit. Ale neprotestovali jsme, situaci jsme přijali tak, že nebylo zbytí, holt, déšť se nám odehnat nepodařilo.

Koho ale déšť nezastavil, byla malá tanečnice, která celé naše vystoupení doprovodila tanečními kreacemi, za které byla po koncertě i náležitě odměněna samolepkou. Možná by právě takhle mohl končit příběh Věry, tedy písně, na kterou se v Ústí nedostalo. Ale o tom třeba jindy.

Přes všechny peripetie jsme si akci užili, byl to zážitek! Ještě jednou díky Adamovi za pozvání!

Již za měsíc se na nás můžete přijít podívat do dejvické Klubovny, kde si zahrajeme společně s kapelami Klokain a Madnoise. Tam už nás nepřízeň počasí nevyžene!

Těšíme se na další setkání.

Vaše Maliny